Kasutasin esitlusest võetud teste ,, Õppija individuaalsed
iseärasused” lihtsustatud variante.
Õpistiilide hindamiseks läbiviidud testid 4. klassis andsid
järgmised tulemused:
Auditiivne õpistiil.
12-st õpilasest 10
punkti – 2 õpilast
8 -9 punkti – 8 õpilast
6 -7 punkti – 1 õpilast
4 -5 punkti – 1 õpilane.
Visuaalne õpistiil. 10 punkti – 4 õpilast
8 -9 punkti – 4
õpilast
6 -7 punkti – 3 õpilast
4 -5 punkti – 1
õpilane.
Mõlema testi tulemused olid üllatavalt head.
Kinesteetilist õpistiili ma ei testinud, kuid pean seda väga
oluliseks algklassiõpilastele.
4. klassi
loodusõpetuse tunnid
Teema ,,Katastroofiliste tulemustega loodusnähtused.”
Eesmärgid:1. Õppida
tundma erinevaid katastroofiliste tulemustega loodunähtusi.
2.
Arendada oskust kasutada teemakohast
õppematerjali erinevate õppeülesannete ettevalmistamisel ja lahendamisel.
1.
Sissejuhatus teemasse. Youtube erinevate videode
vaatamine. Erinevate loodusnähtuste tutvustamine ja arutelu.
(Auditiivne, visuaalne)
2.
Slaidiesitluste ettekandmine. PowerPoint . Kodus ettevalmistatud esitluste esitlemine
teistele. See töövorm meeldib minu õpilastele eriti. Oleme ka teiste teemade
juures seda kasutanud.
(Auditiivne, visuaalne)
3.
Õpitu kontrollimine. Ristsõna koostamine
crosswordlabs.com , pinginaabrile lahendada andmine.
See töö on algklassides töömahuks, sest
enne tuleb teha eeltöö, siis saab alles tööd arvutisse kanda. Vaja läheb
vähemalt kaks tundi. Valminud tööd aga tekitasid palju elevust.
( Visuaalne, kinesteetiline)
4.
Vulkaani joonistamine joonistusprogrammiga Paint.
Integreerumine kunstiõpetusega.
(
Kinesteetiline)
Kõik need arvuti abil läbiviidud
tööd meeldisid õpilastele väga.